A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Organizasyon Takip Otomasyonu (Cari Takip)
#1
Sezgin Hocam merhaba,
Bir kaç gündür bahçedeki iş yoğunluğundan siteye giremedim, ve sanıyorum ki artık sezon sonuna kadar zamanım hep kısıtlı olacak, projenin haricinde bir ton problem iş, eksik fazla ve benzeri konular kafamı tamamen meşgul ediyor. bazen projeyi inceler iken dalıp gidiyor, kendimi başka bir düşüncenin içende buluyorum.

En son yazdıklarınızın çoğunu anladım, ama bir iletişim veya sözleşme eylemleri kadar net kavrayamadım, harici iş yükümün artmasından dolayı sanıyorum ki tam olarak dikkatimi veremiyorum.
Katalog ve ihtiyaç listesinin düzgün olarak kullanılabilmesi için veri girişlerinin de dikkatle kaydedilmesi için oldukça bir zamana ihtiyaç olduğunu düşünerek, eğer sizde uygun görürseniz bu konuyu sezon sonuna bırakmak istiyorum. bu sezon alımları mutfak için çıkartacağım listeden takip etmeyi düşünüyorum.

Şimdi acilen Katalog tablosundaki menü ve talimat seçeneklerini tamamlayarak devam etmek istiyorum.

Etkinliklerimiz Haziran ile Eylül arasında oluyor ve bu sene ilk senemiz, bu sezonu atlatabilmek için en azından üç form yapmam gerekecek.
1- Kasa
2- Cari
3- Görev-Talimat (etkinlik harici işletmenin genel ihtiyaçlarını takip etmek için sistemsel bir form)

KASA;
sanıyorum ki kasa tahsilat ve ödeme formlarımızı Tbl_Odeme tablosu üzerinden yürüteceğiz eğer öyle ise,
1- Tabloya birkaç sütun daha eklemem gerekecek.
2- Tablodan Kasa adında bir form oluşturup bu form üzerine şimdilik "Tahsilat" ve "Ödeme adında iki buton ekleyerek tahsilat ve kasa formlarını buraya çağıracak ve kaydedeceğim daha sonra banka - çek - senet - Cari formlarını da ekleyerek bu ekrandan çağıracağım (belkide bu formu ana form yapıp bütün formlara buradan gidilebilir)
3- Bu yöntem doğru mudur bunun ile alakalı bir çalışma yapıp sizin ile paylaşayım mı veya başka bir öneriniz olabilir mi ?  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#2

Sezgin hocam tekrar merhaba affınıza ve hoşgörünüze sığınarak yukarıdaki soruma cevap almadan tekrar soruyorum ama yukarıda 3. maddede belirttiğim gibi, kafamı ve işleri biraz derleyip toparlamak adına acil bir form yapmak istiyorum.

Bu form'u yeni, sıfır bir projede oluşturdum, aynı zaman da sizin yaptığınız gibi bir sorgu ile birçok rapor alma yöntemini de bu form ile öğrenmek istiyorum.

Aşağıdaki şekilde üç tane açılan liste kutusunu sizin öğrettiğiniz gibi bir birine bağladım normal form olarak çalışıyor ancak, "Sürekli Form" olarak kullanmak istiyorum ve sürekli formda bir başka satıra odaklandığım da diğer satırların verileri silinmiyor ama görünmez hale geliyor, tekrar ilgili alana odaklandığım da veriler tekrar görünüyor.
öncelikle bunu nasıl çözebilirim Sezgin hocam?


Bilgiler aşağıdaki gibi...
TBL_GRUPBIR
TBL_GRUPIKI
TBL_GRUPUC - şeklinde üç tablo hazırladım.
Tbl_Sistem Tablosuna bağlı - Frm_Sistem formu oluşturdum.
Sırası ile "Grupbir" - "Grupiki" -"Grupuc" ün tablodaki satır kaynaklarına sırası ile aşağıdaki kodları, adresleri yazdım.

Visual Basic
 1. SELECT TBL_GRUPBIR.[GrupbirID], TBL_GRUPBIR.[GrupbirAdi] FROM TBL_GRUPBIR;
 2.  
 3. SELECT TBL_GRUPIKI.GrupikiID, TBL_GRUPIKI.GrupikiAdi, TBL_GRUPIKI.GrupbirID FROM TBL_GRUPIKI;
 4.  
 5. SELECT TBL_GRUPUC.GrupucID, TBL_GRUPUC.GrupucAdi, TBL_GRUPUC.GrupikiID FROM TBL_GRUPUC;
VBA penceresinde güncelleme için aşağıdaki kodları yazdım.

Visual Basic
 1. Private Sub Form_Current()
 2. Me.Grupiki.Requery
 3. Me.Grupuc.Requery
 4. End Sub
 5.  
 6. Private Sub Grupbir_AfterUpdate()
 7. Me.Grupiki.Requery
 8. End Sub
 9.  
 10. Private Sub Grupiki_AfterUpdate()
 11. Me.Grupuc.Requery
 12. End Sub


  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#3
Sn Saygin;
Uygulama size ait urun ekleme veya gelistirmede tamamen ozgursunuz, benim onayimi almaniz gerekmiyor. Amacim oneride bulunup, projenizi desteklemektir.

Tbl_Odeme haricinde KASA islem takibi icin bir yontem icin oncelikle tablo olusturmalisiniz ve butunun takibi icin tabloya veri girisi, Tbl_Odemeden veri aktarimi ve bir form araciligi ile ekleme yapilmasidir.
Dikkat edilecek nokta kayitlarin hangi ortamdan tabloya aktarildigina dair bir alanin olmasidir. Tbl Odemeden gelen verilerin statusleri ile birlikte SozlesmeID de bu tabloya tasimali ki odeme tutarlarinin secimi yapilabilsin.
Form ve sorgu olayida bu tablo calismaniza yonelik islem adimlari olabilir.
  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#4
Sezgin Hocam,
Bilgiye, bilgi sahibine ve bu bilgiyi başkaları ile paylaşmak için gösterdiğiniz yardımseverlik ve projeme verdiğiniz desteğe müthiş saygı ve minnettarlık duyuyorum. bu sebep ile önerilerinizi çok önemsiyorum, Allah razı olsun çok teşekkür ederim.

1- Bir Kasa tablosu ve formu ve Cari Tablosu oluşturarak sizin ile paylaşacağım, alanları doğru oluşturarak devam etmek benim de daha iyi anlamamı sağlayacaktır.

2- Mesaj 2# de olan problemi nasıl çözebilirim? işler, yapılacaklar, eksikler vb. yüzlerce küçük şey kafamı gereğinden fazla meşgul ediyor. (Prejeyi Ekledim)

Ayrıca, Grupbir, Grupiki, Grupuc, diye yeniden tablo oluşturmak yerine KODLARGRUP ve KODLAR Tablolarına, KODLARDETAY şeklinde bir tablo daha eklediğimiz de üç aşamalı bir guruplandırma yapalabilir isek bu daha anlaşılır ve kolay olacaktır.
Ancak, bu eylem mevcut yaptığımız iletişim, sözleşme, katalog ve benzeri bütün çalışma ve kodlamaları etkileyecek ise buna teşebbüs etmemek lazım diye düşünmekteyim?
  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#5
Surekli form acilan kutu kayit kaynaginda bulunan kasul sutunu, odakli kayda gore calisacagi icin Veri gosterim liste SQL'i degistirilmelidir. Bu Yontem listelenen bolumde veri girisi veya guncellemeyi engeller.
Formun ust bolumunde veri girisi ve guncelleme ile olusturulan alanlar ile yapilmasi sonuc verir. Listeye odaklanma ile ilgili kayit dizinine ulasilir ve guncellemeler gerceklestirilebilir.

.rar   SUİT(Tedarik).rar (Boyut: 89,69 KB / İndirilme: 112)  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#6
Sezgin Hocam çok teşekkür ederim,

Öğrenebilmek adına soruyorum,
Formun ayrıntı bölümüne Grp1-Grp2 diye devam eden açtığınız ekstra alanlar Tabloda ki alan bilgilerini nasıl bir yöntem ile alıyor. Ben VBA kodlarını inceledim, diğer özellikleri incelemeye çalıştım ama bir bağlantı bulamadım.

Misal;
Ben yapsa idim amatörce Grp1 alanının içine =([Grupbir]) yazarak bilgileri yansıttırdım siz nasıl yansıttınız merak ettim çok elzem olmamak ile beraber geneli kavramak adına öğrenmemin faydalı olacağı için sordum.

Sezgin Hocam, çok elzem olmadığı fikrinden vazgeçtim Smile
bir alan eklesem Ayrıntı bölümünün nasıl bağlanacağını bilemediğim için elzem bir soru?  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kitap Takip Programı nightclup 2 101 15-06-2020, 19:02
Son Mesaj: adnan
access-sql-9 [FORM] Cari Hesap Karşı Hesap Kullanımı Tippler 3 131 31-05-2020, 16:50
Son Mesaj: dsezgin
  CARİ TAKİP veysi0047 3 514 11-03-2020, 17:00
Son Mesaj: Vuslat46
  Kasa Takip Programı (Yeni Tablo Devirli) efeksk 30 22.579 22-02-2020, 19:19
Son Mesaj: relaxim
  [SORGU] öğrenci Burs Takip 17mart 5 238 19-01-2020, 02:22
Son Mesaj: userx53
  [TABLO] öğrenci Burs Takip 17mart 7 319 16-01-2020, 15:00
Son Mesaj: dsezgin
access-sql-9 Kargo Takip Yardım Lütfen mustafaaslantr 1 216 01-01-2020, 22:32
Son Mesaj: onur_can
  [SORGU] Araç Kiralama Takip Cuneydioglu 4 1.432 22-12-2019, 13:29
Son Mesaj: kingae0

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi