A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

JQuery Nedir
#1


JQuery Nedir, Nasıl Kullanılır, detaylı bilgi almak istiyorum
komut satırları ile JQuery yazılabilirmi.  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#2
Merhaba
JQuery Dünyasıyla tanışmak için Buraya göz atabilirsiniz...  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#3
jquery açık kaynak kodlu bir javascript kütüphanesidir. kaynak kodları açık olduğu için ne yazılmış görebilir ve kendinize göre değiştirebilirsiniz (javascript biliyorsanız). web de çok sık kullanılan javascriptle yapılan işlemleri daha kolay ve doğru yapmak için javasciptle yazılmış bir çok fonksiyon içerir. kısacası az kodla çok iş yaparsınız sloganı da budur zaten.
jquery kütüphanenizi html sayfanıza bağladıktan sonra kullanabilirsiniz. html kodları içine gömülü kullanılan bir yapısı vardır az da olsa html, css ve javascript bilmeniz gerekir. html kodları içinde jquery kodlarını kullanıp bir internet tarayıcıda (örn firefox) bu sayfayı açarak kodların çalışmasını görebilirsiniz.
jquery kütüphanesini http://jquery.com/ adresinden indirebilirsiniz
hatta ek bir kütüphane olarak daha gelişmiş araç ve özellikler sunan jqueryui kütüphanesini de http://jqueryui.com/ adresinden indirebilirsiniz, yalnız bu kütüphaneyi kullanabilmek için önceden jquery ve bazı css (kütüphane ile birlikte gelen) harici dosyalarını önceden sayfaya bağlamış olmak gerekiyor.
piyasada jquery konusunu anlatan çok sayıda kitap var kodlab yayınları, dikey eksen yayınlarından çıkan kitaplar, seçkin yayıncılıktan çıkan rıza çeliğin jquery kitabını önerebilirim, yine internette aratırsanız bu konuyla ilgili görsel dersler ve ticari olarak üretilmiş satışa sunulmuş eğitim setleri de bulabilirsiniz.  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
access-sql-9 Domain Nedir? delıkanlı02 2 2.504 11-11-2012, 14:40
Son Mesaj: delıkanlı02
  Html Nedir? Html örnekleri.. Html Kodları Ve Tüm Gerekli Bilgi Ve özelikleri kod_adı_pars 3 10.815 07-03-2011, 20:36
Son Mesaj: kod_adı_pars

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi