Hoppala...Şimdide Kargalar...
#1
access-sql-9 
Üzerinden 5 saat bile geçmedi bu sefer de kargalar Altunizadedeki büromu bastılar... Bizede "Leş kargaları" diyorlar... bizim haklarımız ne olacak diye bir curcuna...bir vaveyla... Hepside yaradana kurban ses sanatçısı bilirsiniz... Biz leş yemeyiz... bir iki densiz karga yemişse onuda bilemeyiz... Bizim ne suçumuz var dediler... Siyasilerin afur tufur işlerine bizde akbabalar gibi kurban edildik diyorlar..
Ayrıca sayıca Akbabalardan kalabalık olduklarını ve şehirlerde daha fazla bulunduklarını dolayısı ile mağduriyetlerinin dahada fazla olduğunu ifade ettliler...Tarih kitaplarında bile aşağılandıklarını çok kırgın olduklarını söylediler... Nasıl yani? deyince...İçlerinden bilgece biri Yahu Mustafa Kemal'i bile bize düşman gösterdiler..."Dayısının tarlasında karga kovalardı " sözü belge değilmi... Tarih kitaplarınızda okutmuyormusunuz bunu çocuklarınıza dedi...Tık ettim kaldım vallahi...Ne diyeyim şimdi ben bunlara...İslamcılarla, Bölücülerle bir problem yaşamıyoruz...Bizide kendilerine taraftar kabul ediyorlar.. Bazıları yem bile vermeye kalkıyor dedi ...ama şu Atatürkçü'ler varya anamızı ağlatıyor diyorlar...
"Madem öyleyse sizde savaşacaksınız dedim....ortalık birden sessizleşti....İpler benim elimdeydi artık.. Devam ettim... Savaşın...Ölün ama savaşın... İşin başında telefiniz olacak....Ama gün gelecek Silopiden yurda avdet edenler gibi itibarınız olacak... Şehir şehir gezdirileceksiniz. Otobüsleriniz tavaf edilecek.... Yediğiniz ithal yemler önünüzde yemedğiniz arkanızda olacak..."

Birden hiç beklemediğim bir cevap yüzümde patladı...

Yine o bilgece olan karga söze girdi......Metin Abi..Metin Abi ...."Bu memleketin Kargası bile vatanseverdir" biz onların verdiği yemleri soğuktan kırılırız, aç kalırız ama yinede yemeyiz dedi. Şiştim kaldım... Peşinden bide demezmi " Ne Mutlu Türküm Diyene" .... Hadi bakalım cevap ver... Bende 180 derece tornistan... Konuya geri döndüm hemen..

Mecburen çözüm ürettim onlara da...dedimki az daha sabredin....Ortada Tarım, Hayvancılık filan kalmadığı için bu gidişle tarla, mer'a da kalmayacak sıkın dişinizi biraz daha.... ileride rahat edersiniz dedim...
Tehlikeyi hala yanlış yerde arıyorlar...Bana göre...
En tehlikeli düşmanları TOKİ artık... farkında bile değiller....
Halı sahalardaki sentetik çimden gayrı yeşil ot bile göremeyecekler ....

.  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi