A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Gelişmiş Yönetici Araçları (yönetim Paneli)
(25-11-2020, 00:17)halily demiş ki: ben ilk mesajdaki 64 bitlik dosyayı indirdim, veritabanını bölüp 2 arayüzü çalıştırdım (ağ üzerinden değil yerel bilgisayarda) bir sorun çıkmadı.
siz ne yaptığınızda hata aldınız?
Not: belirteyim ağ konusunda pek bilgim yok sadece yerel bilgisayarda (64bitlik ofis sürümünde) denedim

Hocam evimde ikinci bir pc im olmadığı için mecbur kendi local imde arayüz dosyasını kopyalayarak girişler gerçekleştirdim. Hatayı zaten sürekli almıyorum. Ara ara alıyorum. Sebebi de belki aynı pc den bağlandığım içindir ama yine de emin olamıyorum. Yani projeyi ağa taşıdığımda belki ilgili hatayı almayacağım.

Ama sorun sadece alınan o hata değil sanırım. Örneğin birden fazla kullanıcı olma durumunda (ki zaten ağa alma sebebim bu) kullanıcı bazlı logları nasıl tutacak sistem. Yani ortak tablolar kullanılınca bu loglama da ki (kayıt casusu ve sanırım aktif kullanıcı kısmı) yapı bir sıkıntı oluşturur mu? 

Örneklemem gerekirse;
İlgili eklentideki tüm tabloları ortak dosyaya aldım. İlgili kullanıcılar kendi pc lerinden arayüzlerle bağlanıyorlar. "Adnan" isimli kullanıcı diyelim işlem yapmaya başladı. Sonra başka bir pc den "Taruz" isimli kullanıcı girdi. O da işlem yapmaya başladı. Her iki arayüzde aynı tabloları kullandığı için "aktif kullanıcı" ve "kullanıcı bazlı log" oluşturma yapıları hata verir mi yada yanlış kayıtlar oluşturur mu? Bundan emin olamıyorum. İnşallah anlatabilmişimdir. : ) 

Projem yarıda kaldı o yüzden ısrarla konuyu yukarıya taşıyorum maalesef.

Saygılarımla  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
Çok ayrıntılı incelemedim ama incelediğim kadarıyla aktifkullanici verisi dogrudan arayuzde saklaniyor dolayisiyla sıradan işlemlerde kullanıcı bazlı loglardaa kimin ne yaptığı karışmaz bence  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
access-sql-20 Gelişmiş Bağlı Tablo Sihirbazı Taruz 87 38.930 15-03-2020, 10:09
Son Mesaj: accessman
access-sql-18 Gelişmiş Yedekleme Sihirbazı Taruz 136 55.583 11-11-2019, 15:11
Son Mesaj: prtkl

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi