[TABLO] Access Tutarsızlığı
#1
Merhaba,

Şirket ortağında bir databasem var. Diğer pc'ler tarafından veri girişi yapılmaktadır. (diğer pc'ler tablo bağlatısıyla birbirine bağlı şekildedir)  3 Yıldır kullandığım DB son zamanlarda ekteki şekilde hata vermektedir. DB 40 MB boyutundadır. 

Bu sorunun kaynağı nedir ya da karşılaşmamak için yapılması gereken bir işlem var mıdır?

Bilgi ve yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler


Eklenti Dosyaları
.jpg   Hataa.JPG (Boyut: 134,81 KB / İndirilme: 16)



  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#2
Merhaba sn benuva,
Öncelikle veritabanınız için bir kaç işlem önereceğim.
1-) Boş bir veritabanı açın. Bu veritabanında iken Dış Veri Al kısmından Access i işaretleyin. daha sonra çıkan pencerede Sorunlu olan veritabanınızı seçin, daha sonra gelen pencereden Tablolar, formlar hepsi için ayrı ayrı sekme vardır. bunları sırasıyla seçip Hepsi olarak işaretleyin daha sonra al deyin eski veritabanındaki tüm nesneler şimdi yeni veritabanına aktarılmış olacak. Eğer Access aktarma sırasında bir sorunla karşılaşırsa bunu size mesaj olarak bildirecek, ayrıca aktarılamayan nesneler için hatalar tablosu oluşturcakatır. Bu tablodan hangi nesnelerin neden aktaraılmadığına dair bilgiler bulabilirsiniz.
Daha sonra Veritabanı Araçlarından yine Veritabanını Sıkıştır ve Onar komutunu verin. Veritabanını kapatıp açın, kontrol edin.
Buradaki bilgilerede göz atabilirsiniz.



  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#3
Dönüşünüz için teşekkür ederim. Sizlerden çok şey öğrendiğimiz için belirttiğiniz işlemleri zaten yapıyorum  hocam.

Benim merak ettiğim bu tarz hatalar neden kaynaklanıyor, onu ortadan kaldırmak istiyorum. DB 40 MB civarında, boyutla alakalı bir işlem midir?

DB kaç MB'a kadar sağlıklı işlem yapılabilmektedir.

Saygılar



  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#4
Ben şimdiye kadar 300-400 MB arası uygulamalarımda sorunsuz çalıştırdım. (Hemde Çok Kullanıcılı Uygulamada) MB den ziyade uygulamanın hangi noktadan sonra hata mesajlarını vermeye başladığının tespiti çok önemlidir. Daha önceleri hiç hatasız çalışan bir uygulama birden bire hata veriyorsa o anda yapılan değişiklikleri tespit etmek gerek. Örneğin İşletim sistemimi upgrade yaptım ondan sonra veya Ofis programımı bir alt versiyona döndürdüm ondan sonra ya da sistemde yapılan bölgesel ayarlar değiştirildi ondan sonra veya uygulamayı başka bir bilgisayara taşıdım ondan sonra gibi, hataya bir çok etken sebep olabilir.
bu noktalara bakmak gerekiyor.



  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#5
Çok teşekkürler hocam. Belirttiğiniz maddelere tek tek araştıracağım.



  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sorgu SQL-ACCESS tutarsızlığı alienerji 0 754 28-11-2013, 00:19
Son Mesaj: alienerji

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi