A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

[FORM] 4'lü Kod üretmek
#1
Herkese Merhabalar.

Türk Ulusunun kayıtsız şartsız egemenliğini perçinleyen Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının yıldönümü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza ve ruhunda her zaman biraz da olsa çocukluğunu koruyanlara armağan ettiği, dünyada eşi benzeri bulunmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Ekte gönderdiğim ve uzun bir süre önce sitemizde depaylaştığım kod üretme uygulamasını başka bir uygulamamda kullanmak istiyorum. Mevcut uygulamada 4'lü kod "HARF-HARF-RAKAM-HARF" şeklinde sabit bir formatta üretiliyor. Ben kullanıcıya kolaylık sağlamak maksadıyla kod formatını değişken hale getirmek istiyorum. Bu maksatla ekteki örnekte iki adet Kod Üretim Formu koydum. İlk form "KODGRUBUURET" yukarıda bahsettiğim sabit formatta 4'lü Kod üretiyor. İkinci form "KODGRUBUURET_Yeni" ise değişken formatta kod üretmek için yapıldı. 1. form Module1'i kullanıyor, 2. form ise Module1'deki KODGRUBUURET fonksiyonunu KODGRUBUURET4 olarak VBA'sında barındırıyor. Bu fonksiyonda ben h1 ve h2 adında iki ayrı ifade tanımladım ve bu h1 ve h2 yi de KODGRUBUURET_Yeni formunda 4 adet Combobox'ın satır kaynağına DEĞER LİSTESİ "h1, h2" olarak yazdım. Amacım bu comboboxlar vasıtasıyla kullanıcıya h1 veya h2 seçtirerek kodun formatını değiştirebilmek idi ama maalesef şu hatayı "Invalid procedure call or argument" verdi. Sanırım Comboboxlara h1 ve h2 yi DEĞER Listesi olarak tanımlamamdan kaynaklanıyor ama çözüm de bulamadım. Yardıma ihtiyacım var. teşekkür ederim.
Saygılarımla........


Eklenti Dosyaları
.rar   4GRUPLUKOD_URETOrnek.rar (Boyut: 31,32 KB / İndirilme: 12)  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#2
Sn MK.Askeri;
Kodun içinde h1=.. h2=.. Rnd satırlarında j değeri 0 for döngü icinde degil, rastgele olayı kesintiye uğruyor. Üretilecek kodun üzerinde h1,2,3... acılan kutu değerleri nasıl devreye girmeli? Yani harflerin yerini mi alacak?

Anladığım kadarıyla
.rar   4GRUPLUKOD_URETOrnek.rar (Boyut: 34,06 KB / İndirilme: 13) Ne dersin?  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:
#3
Sayın dsezgin,
tam istediğim gibi olmuş çok teşekkür ederim. benim maksadım da h1 ve h2'nin VBA prosedüründeki J'lerin yerini alması ve kullanıcının 4'lü kodu h1 ve h2 yi comboboxlardan seçerek oluşturması idi. Çok teşekkür ederim. Sağlıkla kalın...  Alıntı
Bu mesajı beğenenler:


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  [FORM] ürün koduna göre barkod numarası üretmek FARUK.Ç 1 1.727 02-08-2013, 23:12
Son Mesaj: dsezgin

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi