Organizasyon Takip Otomasyonu (Düğün, Nişan, Etkinlik vb.)
Sn dsezgin
Öncelikle teşekkür ederim.
En son yüklediğiniz kod önerililerinizi dener iken VBA penceresini allak bullak oldu bende bir önceki kopya projeme dönerek karışıklık olmasın diye gönderdiğiniz kodları yüklemeden projeyi eklemiştim. Sizi anladım bundan sonra daha dikkatli olurum.

1- İletişim Formumdaki Arama Bölümüm yine düzgün çalışmıyor hocam.!
Birincisi “Tümü” seçeneğine bastığımda sadece bir bilgi gösteriyor!
İkincisi Arama metin kutusuna girdiğimde tümü listeleniyor ancak Türkçe karakter ile arama yapamıyorum.
Eğer sizce de uygun ise bunu bir arama listesi alt formu ile yapmamız daha sağlıklı olabilir mi ?
Hem böylece bende en azından anlayabilir ve diğer sözleşme, cari ve benzeri arama listelerimi sizi rahatsız etmeden kendim yapabilirim. İletişim Formuma bir arama listesi ekledim “Txt_Ara” kodlarını yazarsanız tasarımı ben yaparım. Uygun değil mantıksız diyorsanız silebilirsiniz.

2- Eğer mevcut arama düzeni ile devam edecek isek sözleşme formunun ara bölmünde de yardımlarınıza ihtiyacım var.

3- İletişim formumdaki “EtkinlikTarihi” düzeldi çok teşekkür ederim ancak Sözleşme formumdaki etkinlik tarihi biraz daha farklı çalışması gerekiyor misal: “Call Sifirla” bölümleri hep hata veriyor
Misal: Eğer o tarih ve zamana bir sözleşeme var ise MsgBox’a ……. TARİHİNDE SÖZLEŞME VAR mesaj ekranına OK. Dediğim de EtkinlikTarihi kutusunu sıfırlasın. Yani aynı tarih ve zamana olan bir sözleşmeyi asla kabubul etmesin.

4- Standart Menüler Liste seçeneğimde tıkladığımda “V_SozlesmeYazdir” formu açılıyor?
ayrıca Yükle Butonuma bastığımda aşağıdaki alana hata veriyor.

Visual Basic
  1. CurrentDb.Execute "INSERT INTO SOZLESMEDETAY (SozlesmeID, Tercih, Grb, MaliyetFiyati, SatisFiyati, Miktar, Kime ) " & _
  2. "VALUES(" & Forms!Frm_Sozlesme!SozlesmeID & ", " & Kata!KatalogID & ", " & Kata!Grup & ", " & Replace(Nz(Kata!MaliyetFiyati, 0), ",", ".") & ", " & Replace(Kata!SatisFiyati, ",", ".") & ", " & Me.Txt_DavetliSayisi & ", " & Nz(Kata!Kime, "") & ")"

Aslında burada yapmak istediğim olay şöyle;
Standart menülerden zaten bir menü seçmek zorunda isem, sözleşme formumdaki “MenuSecenegi” alanına en azından form üzerinde ihtiyacım yok diye düşündüm (iki işlem oluyor) ancak, sözleşme yazdır formum müşteri ile imzalanacağı için orada menü ile alakalı bir bilginin olması gerektiğinden bende standart menüler listesinde seçtiğim seçeneğin sözleşme yazdır formumdaki Menü seçeneği alanına otomatik gelmesini düşünmüştüm.

Sezgin Hocam:
Eğer yazılımcı eğitimim ve birazda İngilizcem olsa idi sizin bu bilgi deryanızdan, keskin bakış açınızdan ve kodlama tekniğinizden iyi bir tez yazacak kadar bilgi edinirdim. Ama maalesef çok amatörüm. yazdığınız kodları bazen hiç deşifre edemiyorum ve hep size sormak zorunda kalıyorum. İnanın soruları da size doğru sorabilmek için bazen 1-2 saat uğraşıyorum projeyi, hataları inceleyerek doğru soruyu sormaya çalışıyorum anlayışınız için ne kadar teşekkür etsem yetersiz kalır.

Alıntı
Bu mesajı beğenenler:

Bu Konudaki Mesajlar
Cvp: Formlar açılan kutu hesapları ve formlar arası hesaplamalar - tarafından Saygın - 14-12-2018, 13:03