Organizasyon Takip Otomasyonu (Düğün, Nişan, Etkinlik vb.)
sn dsezgin

Hocam bir hafa on gündür forma giremiyorsunuz, temennim bir problemden dolayı değilde iş yoğunluğundan dolayı vakit bulamadığınız yönündedir.

Sezgin Hocam:
Allah razı olsun size çok çok teşekkür ediyorum iletişim ve sözleşme formum sizin sayenizde profesyonel bir duruma geliyor.
Bundan sonra vaktiniz yok ise sizi anlar ve son kez aşağıdaki birkaç olayıma yardım etmenizi çok çok rica ederim. aksi halde sözleşme formum yarım kalacak
Ama vaktiniz var ise projemin sonuna kadar yardımlarınıza şiddetle talip olduğumu da söylemek istiyorum.

1 - KATALOG; tabloma Maliyet fiyatı, Satış fiyatı, Miktar ve Tutar(var dı ama yapamadığım için yeni bir tutar sütunu açarak hesaplanmış formulünü uyguladım) ekleyerek, SÜZGEÇ ten seçimi yaptığımda ve miktarı yazdığımda satış fiyatı ile çarparak tutar bölümüne hesaplasın. (alt toplam tutarı ben kendimce hesaplatmaya çalıştım)

2 - SÖZLEŞME SÜZGEÇ; her müşteri için tek tek seçmek birçok müşterimiz hazır menü paketlerinden birini tewrcih edebiliyor. Katalog tabloma bağlı birkaç hazır menü paketi nasıl hazırlayabilirm? bu hazır paket gerek MEnü seçeneğinde seçtiğimde veya başka bir seçim yöntemi ile seçtiğimde süzgeç listeme otomatikmen gelsin ama yinede üzerinde ufak tefek değişiklikler yapabileyim.

3- Birimler stunu için her birim yada bölüme nasıl bir yöntemle form oluşturacağım, hepsine ayrı ayrı sorgu mu oluşturayım ?

4- İletişim formundan örnekle Durumlar ve benzeri olayları sözleşme formuma uyarlamaya çalıştım ancak Arama bölümünü, "Liste1" de ilk açıldığında "Devam Eden" sözlşmeler listelensin bölümünü ve Liste1 deki "Etkinlik tipi" bölümüne yazıyı getiremedim sadece kod numaraları çıkıyor.?

Daha çok eksiğim var ama siz müsait değilseniz geri kalanları amatörce de olsa bir şekilde halledebilirim ama bu sözleşme formu çok karmaşık çözemiyorum. O kadar kafama taktımki artık rüyalarımı bile Kodlarla görmeye başladım Smile

Alıntı
Bu mesajı beğenenler:

Bu Konudaki Mesajlar
Cvp: Formlar açılan kutu hesapları ve formlar arası hesaplamalar - tarafından Saygın - 30-11-2018, 10:10