ACCESS ~ SQL
[VBA] kayıt yaparken eğer kullanmak - Yazdırılabilir Sürüm

+- ACCESS ~ SQL (http://www.access-sql.com)
+-- Forum: ACCESS SORULARI VE ÖRNEK UYGULAMALARI (/Forum-ACCESS-SORULARI-VE-ORNEK-UYGULAMALARI)
+--- Forum: ACCESS SORULARI (/Forum-ACCESS-SORULARI)
+--- Konu: [VBA] kayıt yaparken eğer kullanmak (/Konu-kayit-yaparken-eger-kullanmak)

kayıt yaparken eğer kullanmak - husem - 10-01-2017 21:40

iyi akşamlar arkadaşlar
kullanmış olduğum programımda,
aşağıdaki kodu kullanıyorum. bu kodda SURE_DK* '"& ME.PARTOPKG &"'
koduyla standart bir çarpma yapıyor.
benim burada istediğim SURE_TIPI eğer STANDART ise çarpma yapmayıp SURE_DK yı aynen yazacak, değilse SURE_DK*'"& ME.PARTOPKG &"' ile çarpacak.

CurrentDb.Execute "Insert Into husem(PARTI_NO,OPERASYON_KODU, OPERASYON_TIPI, KUMAS_TIPI, RENK_TONU, PROSES_TIPI, SURE_DK, SURE_TIPI,TOPLAM_SURE ) " & _
"SELECT '" & Me.PARTINO & "'," & Me.OPKODU & ", PROSES_TANIMLA.OPERASYON_TIPI,'" & Me.CINS & "', '" & Me.RT & "', PROSES_TIPI, SURE_DK, SURE_TIPI, SURE_DK * '" & Me.PARTOPKG & "' FROM PROSES_TANIMLA WHERE (((PROSES_TANIMLA.OPERASYON_KODU)=" & Me.OPKODU & ")) ORDER BY PROSES_TANIMLA.ID"

Cvp: kayıt yaparken eğer kullanmak - dsezgin83260 - 11-01-2017 00:41

(10-01-2017 21:40)husem demiş ki:  aşağıdaki kodu kullanıyorum. bu kodda SURE_DK* '"& ME.PARTOPKG &"'
koduyla standart bir çarpma yapıyor.
benim burada istediğim SURE_TIPI eğer STANDART ise çarpma yapmayıp SURE_DK yı aynen yazacak, değilse SURE_DK*'"& ME.PARTOPKG &"' ile çarpacak.

CurrentDb.Execute "Insert Into husem(PARTI_NO,OPERASYON_KODU, OPERASYON_TIPI, KUMAS_TIPI, RENK_TONU, PROSES_TIPI, SURE_DK, SURE_TIPI,TOPLAM_SURE ) " & _
"SELECT '" & Me.PARTINO & "'," & Me.OPKODU & ", PROSES_TANIMLA.OPERASYON_TIPI,'" & Me.CINS & "', '" & Me.RT & "', PROSES_TIPI, SURE_DK, SURE_TIPI, iif(SURE_TIPI='STANDART', SURE_DK, SURE_DK * '" & Me.PARTOPKG & "') FROM PROSES_TANIMLA WHERE (((PROSES_TANIMLA.OPERASYON_KODU)=" & Me.OPKODU & ")) ORDER BY PROSES_TANIMLA.ID"
olabilir.

Cvp: kayıt yaparken eğer kullanmak - husem - 11-01-2017 22:33

yardımınız için teşekkür ederim,
iyi çalışmalar.