ACCESS ~ SQL
telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - Yazdırılabilir Sürüm

+- ACCESS ~ SQL (http://www.access-sql.com)
+-- Forum: MS SQL SERVER & DİĞER MS OFFICE VE VERİTABANI UYGULAMALARI (/Forum-MS-SQL-SERVER-DIGER-MS-OFFICE-VE-VERITABANI-UYGULAMALARI)
+--- Forum: DİĞER MS OFFICE VE VERİTABANI UYGULAMALARI (/Forum-DIGER-MS-OFFICE-VE-VERITABANI-UYGULAMALARI)
+---- Forum: MICROSOFT OFFICE PROGRAMLARI (/Forum-MICROSOFT-OFFICE-PROGRAMLARI)
+----- Forum: EXCEL (/Forum-EXCEL)
+------ Forum: EXCEL SORULARI (/Forum-EXCEL-SORULARI)
+------ Konu: telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak (/Konu-telefon-rehberime-excel-dosyasini-aktarmak)

1 2

telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - veyo54 - 10-01-2017 15:38

Excel 2003 te hazırladığım verileri telefon rehberime kayıt etmek istiyorum. Tel. no , ad soyad , mezun olduğu okul , nerede çalıştığı , hangi tarihte çalıştığı gibi bilgiler var bunlar ile beraber hepsini telefon rehberime almak istiyorum böyle birşey mümkün mü yardımcı olabilirmisiniz. 1450 adet var tek tek telefona kayıt etmem çok zor olacak yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Cvp: telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - EminA - 10-01-2017 16:11

Konunun accessle alakalı olduğunu sanmıyorum. Anladığım kadarı ile cevap vermeye çalışayım. Excelde oluşturduğunuz rehberi android telefonunuza aktarmak istiyorsanız, google hesabınızı açın (android cihazda kullandığınız) rehbere girin ve bir kayıt ekleyin sonra dışa aktarın. Buradaki amaç elimizde excel formatında şablon olması. Sonra şablondaki başlıkları ingilizceye çeviriyoruz (örneğin isim i name yap). Sonra elinizdeki 1450 kayıtlık listedeki bilgileri şablondaki uygun yerlere aktarıyoruz. Sonra google hesabınıza girip içe aktarıyorsunuz. Android telefonunuzu açıp eşitlemeniz yeterli.
Eğer accesste telefon rehberi adında bir vtniz varsa ve exceldeki listeyi bu vtye aktaracaksanız, vtnizi açıp (alanlar aynı olmalı) dışveri al işlemiyle aktarabilirsiniz. Umarım verdiğim bilgiler faydalı olur. Kolay gelsin.

Cvp: telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - veyo54 - 11-01-2017 10:54

android telefonuma aktarıyorum fakat sadece isim soyisim ve numara alıyor benim istediğim isim ve numarayı alıp üstüne yan tarafta kayıt ettiğim bilgileride android telefonuma aktarabileyim. sadece isim soyisim var zaten rehberimde ama excelde isim soyisimin yanına aldığım notlarıda telefon rehberinde kayıtlı kişilerin içine o notları alsın. o şekilde kayıt ediyim biraz karışık ve uzun oldu tam olarak anlatabildim mi bilmiyorum

Cvp: telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - EminA - 11-01-2017 12:16

Anladım peki telefon rehberinde senin eklemek istediğin alan yada bu amaçla kullanabileceğin bir alan varmı. Eğer varsa bu alanlara bilgi girerek ilk mesajımdaki gibi şablon oluşturup kullanabilirsin. Ama yoksa telefonun rehber formatını değiştirmen istediğin alanları eklemen gerekir diye düşünüyorum. Kesin bilgi değil bu benim yorumum. Android açık kodlu yazılım olduğu için belki farklı bir telefon rehber uygulaması kullanıp istediğini gerçekleştirebilirsin araştırmak gerek.

Cvp: telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - EminA - 11-01-2017 12:30

Google Playden Rehber ya da Dialer diye arama yaptırırsanız birçok uygulama mevcut. İşinize yarayabilir. Kolay gelsin.

Cvp: telefon rehberime, excel dosyasini aktarmak - veyo54 - 11-01-2017 12:52

telefonum note 5 rehberde isimlere tıklayınca alt katagorilerde bir çok alan mevcut organizasyon notlar vs. gibi oraya eklemek istiyorum exceldeki bilgileri böyle araştırma yaptım fakat tam istediğim gibi birşey bulamadım yazılımdanda anlamıyorum programı değiştirip telefonuma uyarlıyım daha profesyonel bir yardım almam gerekli sanırım. sizin dediğiniz gibi araştırma yapıcam çok teşekkür ederim