ACCESS ~ SQL
[TABLO] ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - Yazdırılabilir Sürüm

+- ACCESS ~ SQL (http://www.access-sql.com)
+-- Forum: ACCESS SORULARI VE ÖRNEK UYGULAMALARI (/Forum-ACCESS-SORULARI-VE-ORNEK-UYGULAMALARI)
+--- Forum: ACCESS SORULARI (/Forum-ACCESS-SORULARI)
+--- Konu: [TABLO] ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN (/Konu-URETIM-TAKIP-PROGRAMI-TABLO-GIRISI-FAZLA-YARDIM-LUTFEN)

1 2

ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - cturkyilmaz - 10-01-2017 13:48

Öncelikle herkese selamlar,
üretim takip için yapmakta olduğum çalışmada ürün tablo listesinde üretim için gün gün ve siparişlere göre tek bir sayfada görülmesinin istediğim. çalışmada tablo girişlerinin "255" adet ile sınırlı olması sebebi ile, girilen gün gün siparişleri yapamıyorum. tabloları bölmeme rahmet ürün girişlerini almamaktayım örnek ekledim yardımlarının bekliyorum. teşekkür ederim

Cvp: ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - dsezgin83260 - 10-01-2017 14:42

Sn cturkyilmaz;]
Oluşturmuş olduğum formdaki "metin" sütunları 400..... konusu altinda tablo yapilari ve iliskiler uzerine onerilerimiz olmustu. Sanirim excel bakis acisi ile degistirmeden yol almak istiyorsunuz. Access'in icinde kolayini yukarida ki baglanti konusunda vermistik. Tablolari bu oneri ile cevirirseniz forma ait yardimi bulabilirsiniz. Sizin tablo yapilarinizla form uzerinde veri gosterimi cok zor. Tablo verilerini bir baska sistemde soylediginiz sekilde aliyorsaniz, oneri tablosuna aktarlmasi icin yontem belirlenip, form icin ilerleme saglanabilir.

Cvp: ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - cturkyilmaz - 10-01-2017 14:49

(10-01-2017 14:42)dsezgin83260 demiş ki:  Sn cturkyilmaz;
Oluşturmuş olduğum formdaki "metin" sütunları 400..... konusu altinda tablo yapilari ve iliskiler uzerine onerilerimiz olmustu. Sanirim excel bakis acisi ile degistirmeden yol almak istiyorsunuz. Access'in icinde kolayini yukarida ki baglanti konusunda vermistik. Tablolari bu oneri ile cevirirseniz forma ait yardimi bulabilirsiniz. Sizin tablo yapilarinizla form uzerinde veri gosterimi cok zor. Tablo verilerini bir baska sistemde soylediginiz sekilde aliyorsaniz, oneri tablosuna aktarlmasi icin yontem belirlenip, form icin ilerleme saglanabilir.

efendim gerçekten tşk ederim size ilgilendiniz için yalnız sanırım ben access vazgeçmek zorunda kalacağım. tekrar tşk ederim bütün arkadaşlara..

Cvp: ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - dsezgin83260 - 10-01-2017 15:07

(10-01-2017 14:49)cturkyilmaz demiş ki:  efendim gerçekten tşk ederim size ilgilendiniz için yalnız sanırım ben access vazgeçmek zorunda kalacağım. tekrar tşk ederim bütün arkadaşlara..
Tabi bu sizin tercihiniz. Bence hatali karar, ileride benzer sorunlar icin ayni noktaya donmeniz daha huzunlu olabilir. Oysa ki simdi dedigim yontem ile tablo ve formunuza uyun ornek yapmaya calisiyordum. Nesyse size sonraki is hayatinizda basarilar dilerim. Ayni pencereden bakis, farkli fikirlerin gizlenmesi gibidir. Murat 124'du Ferrari yarislarina girmesi gibi dusunebilirsiniz.

Kolay gelsin....

Cvp: ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - cturkyilmaz - 10-01-2017 19:35

(10-01-2017 15:07)dsezgin83260 demiş ki:  
(10-01-2017 14:49)cturkyilmaz demiş ki:  efendim gerçekten tşk ederim size ilgilendiniz için yalnız sanırım ben access vazgeçmek zorunda kalacağım. tekrar tşk ederim bütün arkadaşlara..
Tabi bu sizin tercihiniz. Bence hatali karar, ileride benzer sorunlar icin ayni noktaya donmeniz daha huzunlu olabilir. Oysa ki simdi dedigim yontem ile tablo ve formunuza uyun ornek yapmaya calisiyordum. Nesyse size sonraki is hayatinizda basarilar dilerim. Ayni pencereden bakis, farkli fikirlerin gizlenmesi gibidir. Murat 124'du Ferrari yarislarina girmesi gibi dusunebilirsiniz.

Kolay gelsin....

efendim bence zaten öyle yada böyle bir sonuca varamadığım için bırakmak istedim. eğer ki yapmakta olduğunuz çalışmayı devam edip eklerseniz sizin için minnettar kalırım. her şey için tşk ederim size, hayatta başarılar.

Cvp: ÜRETİM TAKİP PROGRAMI TABLO GİRİŞİ FAZLA YARDIM LÜTFEN - dsezgin83260 - 10-01-2017 23:25

(10-01-2017 19:35)cturkyilmaz demiş ki:  bence zaten öyle yada böyle bir sonuca varamadığım için bırakmak istedim.

Sn cturkyilmaz;
Projeye yardimin amaci, bilginin aktarimi icindir. Uygulamalari bir islem akisi icinde yapilmasi, deneyimlerin arttirilmasi anlamina gelir ve sonra ki ihtiyaclarin karsilanmasi veya birlestirilmesi gibi bir yetenek kazandirir.
Uretilen mamul en az tarih, miktar, tur bazinda tabloda tutulmasi islemi sonrasinda depolama teknigi ile bir havuzda tutulup, siparislere paketleme veya dagitim islemi yapilabilir.
Sizin icin hazirlamaya calistigim uygulamanin tablo yapisi ile bir sorgu ile formunuza yakin oldugu gormeniz icin ek'te ki VT bakmanizi oneriyorum.

Excel de pivot tablo gibi....
[attachment=19652]