Access SQL
Metin kutusuna Acilan-Liste Kutu ozelligi verme - Yazdırılabilir Sürüm

+- Access SQL (https://www.access-sql.com)
+-- Forum: ACCESS SORULARI VE ÖRNEK UYGULAMALARI (https://www.access-sql.com/Forum-ACCESS-SORULARI-VE-ORNEK-UYGULAMALARI)
+--- Forum: ACCESS ÖRNEKLERİ (https://www.access-sql.com/Forum-ACCESS-ORNEKLERI)
+--- Konu: Metin kutusuna Acilan-Liste Kutu ozelligi verme (/Konu-Metin-kutusuna-Acilan-Liste-Kutu-ozelligi-verme)

Sayfalar: 1 2

Metin kutusuna Acilan-Liste Kutu ozelligi verme - dsezgin - 27-03-2015

Sayin [Resim: logo2.png] dostlari;
[Resim: attachment.php?aid=17131]
Form kayitlarina ait suzme veya kayit bulma islemlerinde tabloda ki kayitlarin metin kutusu uzerine tusa basma esnasinda getirilme yontemi ek'te ki dosya da islenmistir. Kendi projenize rahatlikla uygulayabilir veya gelistirebilirsiniz.

[attachment=17139]

Cvp: Metin kutusuna Acilan-Liste Kutu ozelligi verme - mbmbmbmb - 27-03-2015

Hocam elinize sağlık. Çok güzel bir özellik. Sürekli açılan kutuda yapmak zorunda olmak benimde canımı sıkıyordu.

Cvp: Metin kutusuna Acilan-Liste Kutu ozelligi verme - iscinar - 28-03-2015

Sn. dsezgin83260;
Mevcut bir kaydı arayınca çalışıyor ancak yeni eklemeye çalışınca yazılan harfleri siliyor.

Cvp: Metin kutusuna Acilan-Liste Kutu ozelligi verme - dsezgin - 28-03-2015

(28-03-2015, 00:20)iscinar demiş ki: Sn. dsezgin83260;
Mevcut bir kaydı arayınca çalışıyor ancak yeni eklemeye çalışınca yazılan harfleri siliyor.
Yeni kayidin tabloya aktarildi dusuncesi ile bosaltilmasi gerekir diye dusunmustum. Yeni kayit icin backspace veya del tusuna basip, kisi yazabilirsiniz.
Misal : Tablonun icinde ismail adi kayitli oldugunu dusunelim, iscinari kaydedeceksem ilk iki harfi "is" olana kadar ismail'i kaydi gosterir sonraki c harfinden sonra tablo arama sonlandirilir ve soyadi yazimiyla ilgili sonlandiginda ENTER tusu ile kaydi tabloya aktarir. Yeni kayit icin kaydet dugmesine basmadan arama bolumunu secimi ile yeni isim yazilarak yapilabilir. Kendi projenize uygun yetenekler eklenebilir.

(28-03-2015, 00:35)dsezgin83260 demiş ki: Yeni kayidin tabloya aktarildi dusuncesi ile bosaltilmasi gerekir diye dusunmustum. Yeni kayit icin backspace veya del tusuna basip, kisi yazabilirsiniz.

Sayın hocam işte ben de bundan bahsetmek istemiştim.
Metin kutusunu boşaltıp herhangi bir kelime yazmak için deneme yapmak istedim ancak klavye tuşunu bıraktığım anda yazılan metni siliyor.
Örneğin "İsmail" yazamadım.
İlk olarak "İ" harfini yazıyorum (bu arada "I" olarak yazıyor) "s" harfine geçtiğimde "I" harfini siliyor "sma" yazıyorum "i" yazdığımda tekrar boşaltıyor"

Örnek resimde "Araba" yazmaya çalıştım.
[Resim: attachment.php?aid=17134]

Problem benim bilgisayarlarımda mı acaba? Mm

Sn. dsezgin83260;
Sanırım sıkıntı karakerlerden kaynaklanıyor. Gg
Büyük harf ile başlayıp küçük harf ile devam edemiyorsun. No
Hepsi büyük veya hepsi küçük kabul ediyor. Vv
Tabi bazı karakterler hariç. "i", "ç" gibi Yes
Bunların ikisi de benim adımda var. Kk